Allene

Daily Happiness

Děsivý klaun PENNYWISE !!

Stephen King – TO

Musela jsem několikrát při čtení udělat pauzu a sáhnout po jiné knize. Děj mě sem tam přestával bavit, ale možná to bylo i tím, že jsem ho potřebovala zpracovávat. Uznávám, že nepatří mezi TOP knihy, které jsou plné napětí,

ALE!!!

  • Příběh je velmi originální. I přesto, že jsem To několikrát odložila, jsem se neustále těšila, až přijde konec a já budu celé knize rozumět.
  • Líbí se mi, že je příběh nepředvídatelný (to proto, že autor skáče z jedné časové linie do druhé a jeho fantazie je skvělá). Musíte se opravdu dočíst až do konce, abyste se všechno dozvěděli.
  • Postavy, příběh-všechno je precizně promyšlené.

Tentokrát nemůžu za sebe říct, že ji někomu doporučuji. Od hororu není sice daleko, ale blízko k němu taky nemá. Přišlo mi to spíše jako fantasy kniha. Ale jak už jsem se zmínila, příběh je zajímavý a fakt detailně promyšlený, proto bych mu dala z 5 hvězdiček 4.

Viděla jsem taky filmové verze.

  1. film To z 90. let stojí zato!
  2. film z roku 2017- 1. část z dětství je taky skvěle udělaná.

Nelze  přímo porovnat, který film je lepší. Jednotlivé snímky obsahují z knihy něco v čem se navzájem trochu odlišují . Samozřejmě z novější verze nemůžu srovnávat a hodnotit nic jiného než dětství, protože dospělost z knihy To se pravděpodobně teprve chystá. Pokračování dílu To z roku 2017 nás čeká až v roce 2019! Zatím můžeme sledovat nové info o filmu a čekat, až vyjde.

Vlastně tedy… Kdo nestihl přečíst knihu a šel na první díl má velkou příležitost tuhle chybu napravit, než bude druhý! Tak honem do toho, kdo je takový lajdák! A ten kdo četl může napsat do komentářů svůj názor. 🙂

« »

© 2021 Allene. Theme by Anders Norén.